Mateusz Murański

Oceń to

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku. Pochodził z Wałcza. Był aktorem serialowym i telewizyjnym. Zyskał ogólnopolską rozpoznawalność rolą w paradokumencie “Lombard. Życie pod zastaw”. Wiele osób nie wie, że Murański posiadał wykształcenie w tym kierunku. Okazuje się, że ukończył Szkołę Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • Kim był Mateusz Murański?
  • Z czego zasłynął?
  • Jakie skandale wywołał
  • Na co zmarł Mateusz Murański

Kim był Mateusz Murański?

Co ciekawe, zdecydował się jednak nieco zmienić kierunek swojej kariery. W ostatnich latach stał się jednym z najsłynniejszych zawodników freak fightowych. Zdecydował się na wejście do oktagonu zaraz po tym, jak na światło dzienne wyszedł jego konflikt z Arkadiuszem Tańculą, z którym zresztą występował w “Lombardzie”. Tak zaczęła się jego przygoda ze sportami walki.

Mateusz Murański nie żyje

W 2023 roku w mediach pojawiła się druzgocąca informacja. Mateusz Murański nie żyje. Zmarł 8 lutego w wieku zaledwie 29 lat. Wiele osób początkowo odbierało ją jako plotki i fake newsy. Najgorszy scenariusz jednak się ziścił, co potwierdziła rzeczniczka gdańskiej prokuratury okręgowej.

Mateusz Murański nie żyje

Na co zmarł Mateusz Murański? Policja zaraz po odnalezieniu ciała ustaliła, że zgon nastąpił bez udziału osób trzecich. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci aktora i freakfightera była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Nigdy jednak nie dowiemy się co ją wywołało – takie było życzenie rodziny Murańskiego. Nie jest jednak tajemnicą, że miał problemy z narkotykami i trafił nawet na odwyk.

Kiedy odbył się pogrzeb Mariusza Murańskiego? Gdzie został pochowany Murański? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Żaden z bliskich aktora i zawodnika MMA nie podał takiej informacji do wiadomości publicznej. Plotki na temat pochówku celebryty się nie kończą.

Czy Mateusz Murański miał żonę i dzieci?

Marcin Murański tuż przed śmiercią mówił w mediach o tym, że jest szczęśliwie zakochany. Wybranką jego serca była niejaka Karla Wolska, która tak przedstawia się na Instagramie, a jej obserwuje niemal 80 tys. osób. Aktor wspominał o tym, że pracuje ona w roli inspektora OTOZ, prowadzi pogotowie dla zwierząt i bardzo angażuje się w pomoc dla nich. Murański wspierał ją w tym działaniu.

Karolina Wolska była narzeczoną Mateusza Murańskiego. Nie zdążyli wziąć ślubu. Wspólnie wychowywali dzieci. Da się zauważyć, że nadal nie zapomniała o swoim ukochanym. Co jakiś czas wrzuca na swoje SM posty o tym, jak bardzo za nim tęskni.

Mateusz Murański – ojciec

Kto jest ojcem Mateusza Murańskiego? Jacek Murański, bo o nim mowa, podobnie jak zmarły syn, zajmuje się aktorstwem. Możesz go kojarzyć z takich seriali jak m.in. “Pierwsza miłość” czy też “Wojenne dziewczyny”. Występowanie na ekranie mu jednak nie wystarcza. Celebryta znany jest przede wszystkim jako zawodnik MMA, gdzie walczy pod pseudonimem “Stary Muran”. Preferuje styl Krav Maga.

Jacek Murański i Mateusz Murański
fot. Facebook (https://www.facebook.com/profile.php?id=10000748879796)

Jacek Murański ma przeszłość kryminalną. Odsiedział 3 lata w więzieniu za pobicie. Po wyjściu z więzienia utrzymywał, że został skazany za niewinność i został wrobiony. Wystąpił nawet u Elżbiety Jaworowicz w “Sprawie dla reportera”. Czy rzeczywiście został niesłusznie skazany? Oceń sam.

Mateusz Murański Lombard. Życie pod zastaw

Mateusz Murański marzył o karierze aktorskiej. Zagrał kilka epizodycznych ról, ale największą sławę przyniosła mu rola Adka w serialu paradokumentalnym “Lombard. Życie pod zastaw” w telewizji Puls. Wcielał się w niego przez trzy lata – od 2017 do 2020 roku. Producenci serialu zdecydowali się jednak na zawieszenie jego wątku, jednak pozostawili Murańskiemu furtkę. Ostatecznie nigdy nie wrócił do obsady serialu.

Mateusz Murański Lombard. Życie pod zastaw
fot. Instagram: @mateuszmuranski0fficial

Mateusz Murański filmy, seriale i programy – okazuje się, że udało mu się wystąpić w produkcji Jerzego Skolimowskiego. Mowa o filmie “IO”, który był nominowany do Oscara w 2023 r. Celebryta zagrał w nim drugoplanową rolę, a czy zostanie zapamiętany? Można w to wątpić.

Mateusz Murański MMA

Mateusz Murański w MMA stoczył sześć walk. Był aktywny na social mediach – pokazywał swoim obserwatorom przebiegi treningów. Zdradzał również, jak mu szło w sparingach. Instagram Mateusz Murański prowadził z dużym powodzeniem – życie celebryty śledziło ponad 200 tysięcy obserwujących. Jego konto nadal istnieje, ale jest prywatne.

Mateusz Murański MMA

Karierę we freak fightach patocelebryta brał na poważnie – zatrudniał nawet specjalistów, którzy pomagali mu w przygotowaniach. Był to m.in. Mariusz Wach.

Walki MMA Mateusza Murańskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dostawał wiele propozycji od czołowych polskich organizacji. Walczył w Fame MMA, FEN, Prime Show MMA czy też Elite Fighters.

Jaki bilans miał Mateusz Murański? Cztery wygrane, dwie przegrane. Ma na swoim koncie także 2 walki w boksie – obie przegrał. Wygrał za to jedyny pojedynek K-1, który stoczył.

W Fame MMA Mateusz Murański zadebiutował na gali Fame MMA 10. Jego rywalem był Arkadiusz Tańcula, z którym grał w “Lombardzie” i na początku dobrze się dogadywali. Później jednak weszli w konflikt i chcieli wyrównać rachunki w oktagonie. Już na konferencji było gorąco – Mateusz Murański rzucił mikrofonem w przyjaciela Tańculi. “Młody Muran” przegrał jednak walkę na punkty.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Patonewsy

Kobiety lubią brąz – Popek i afera owczarkowa

Czy faktycznie jest psychicznie chory? A może to tylko zagrywka PR-owa dla ratowania własnego "wizerunku"? Po skandalicznym filmie wszyscy skazali Popka na medialną banicję, wiele...

Zadyma na konferencji Fame MMA 20

Za nami kolejna konferencyjna afera - bez nich nie mogłoby się przecież obyć, kiedy w grę wchodzi Fame MMA. Tym razem w rolach głównych...

Wojtek Gola lubi facetów? Włodarz Fame MMA odpowiada

Od tygodni w sieci krążą plotki jakoby Wojtek Gola, znany szerzej z Warsaw Shore, a obecnie Fame MMA był biseksualny. Wielu w nie uwierzyło,...

Popek jest zoofilem? Afera zoofilska nabiera rumieńców

Wydawać by się mogło, że patocelebryci niczym już nas nie mogą zaskoczyć - a jednak! Tym razem “popisał” się Popek, nasz samozwańczy “Król Albanii”....

Pokój 222: Natan Marcoń ujawnia szokujące fakty

Słyszałeś o słynnym już pokoju 222? Jego temat przewija się co i rusz w przestrzeni publicznej w kontekście Fame MMA. Tym razem wziął go...

Najman na prezydenta? Sprawdź, co odpowiedział Stanowskiemu!

Marcin Najman słynie z bujnej wyobraźni i tym, że ma liczne pomysły na siebie. Tym razem poszedł na grubo, ma bardzo ambitne plany! Ma...

Kłótnia Linki Master z Glam

Jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi - nie, nie o pieniądze! Tym razem chodzi o ...chleb. To właśnie on był powodem kolejnej...

Derpienski bez doczepów – musisz ją zobaczyć!

Caroline Derpienski nie próżnuje i nieustannie stara się wzbudzać zainteresowanie mediów. Podsyca atmosferę wokół siebie, do czego zdążyła nas już poniekąd przyzwyczaić. Tym razem...

Dagmara Kaźmierska wystąpi w Tańcu z Gwiazdami!

Dagmara Kaźmierska rozkręca się na dobre. Po tym jak dała się poznać w "Królowych życia" w TTV wskoczyła wprost do ramówki Polsatu, żeby szukać...

Dziesięć dni po walce Zusje pokazała swoją zmasakrowaną twarz

4 czerwca Zusje zmierzyła się w oktagonie z niepokonaną zawodniczka freak fight Lil Masti. Duża pewność siebie Kamili niestety nie wystarczyła, gdyż Zusje została...